Facebook

Jammerbugt FC søger ny assistenttræner

99e314d8a09a4608b87ce28c4816566f.jpg
23-10-2017

Jammerbugt FC søger til klubbens 2. divisionsmandskab ny assistenttræner med
start d. 1. januar 2018.

Om stillingen som assistenttræner

Jammerbugt FC søger en assistenttræner, som først og fremmest er ambitiøs og dedikeret samt har erfaring enten som spiller eller træner på højt niveau. Alder er underordnet og løn fastsættes efter kvalifikationer.

Assistenttræneren indtræder i et trænerteam, hvor tæt samarbejde prioriteres højt - også med klubbens 2. hold samt talentholdene U19 og U17. Ansvarsområder aftales med cheftræner ved ansættelse, men evalueres naturligvis gennem løbende dialog.

Om Jammerbugt FC

Jammerbugt FC er efter mange år med divisionsfodbold veletableret i 2. division og ikke mindst det seneste år har klubben været i en rivende udvikling. Der er således mulighed for at komme med ombord på en lang og spændende rejse med et stærkt fællesskab og sportslig udvikling i fokus. Senest har klubben netop kvalificeret sig til forårets oprykningsspil i 2. division, hvor der venter mange spændende udfordringer.

Kontakt

For yderligere oplysninger kontakt venligst Jammerbugt FC cheftræner, Bo Zinck,
på tlf. 40 60 20 53.

Ansøgning

Ansøgning og CV sendes til Bo Zinck på bzi@sanistaal.dk.

Ansøgningsfrist er fredag d. 10. november.

Download printvenlig pdf af stillingsopslaget her